Badanie słuchu

badanie słuchu grodzisk mazowieckiPrywatna przychodnia  MEDIKON specjalizuje się badaniu słuchu. Naszym Pacjentom oferujemy obiektywne metody badania słuchu, do których zalicza się m.in. audiometrię impedancyjną. Audiometria impedancyjna jest jednym z najczęściej wykonywanych badań słuchu, które umożliwia ocenę ucha środkowego. Badanie polega na pobudzaniu błony bębenkowej do drgań rezonansowych za pomocą generatora dźwięku. Wraz z błoną bębenkową pobudzany jest cały układ mechaniczny ucha środkowego.

Audiometria – elementy badania

Audiometria impedancyjna składa się z trzech elementów:

  • tympanometrii,
  • pomiaru odruchu mięśnia strzemiączkowego,
  • testu trąbki słuchowej.

Tympanometria to sposób pośredniego mierzenia ciśnienia w uchu środkowym, do którego wykorzystuje się pomiar ciśnienia w przewodzie słuchowym zewnętrznym. Tympanometria umożliwia pośrednią ocenę funkcji trąbki słuchowej.

Audiometria i Tympanometria Grodzisk Mazowiecki 

Badanie słuchu w klinice medycznej MEDIKON przeprowadza lekarz laryngolog. Do skorzystania z badania zachęcamy pacjentów z terenu gminy Grodzisk Mazowiecki i Jaktorów. Oferujemy badania w zakresie prywatnej opieki medycznej. Zapewniamy możliwie najkrótsze terminy oczekiwania na wizytę oraz profesjonalną opiekę medyczną wraz z profesjonalnie przeprowadzonym badaniem słuchu.

Pacjentów zainteresowanych badaniem słuchu zachęcamy do wcześniejszego kontaktu z naszą placówką w celu umówienia terminu wizyty.