Cytologia w Grodzisku mazowieckim

Cytologia to procedura przesiewowa w kierunku raka szyjki macicy. Samo badanie lekarz ginekolog może wykonać podczas rutynowej wizyty kontrolnej. Jest to badanie o minimalnym stopniu inwazyjności, za to całkowicie bezbolesne. Padanie polega na pobraniu komórek z szyjki macicy, które są następnie badane pod kątem karcynogenezy określanej powszechnie mianem „nienormalnego wzrostu”. Cytologia pozwala wykryć obecność komórek przedrakowych i rakowych w kanale szyjki macicy.

Nowotwór szyjki macicy to jeden z najczęściej występujących obecnie nowotworów kobiecych. Rocznie w Polsce notuje się około 3000 zachorowań. Przeprowadzone analizy dowodzą, że w przypadku przedinwazyjnego raka szyjki macicy – którego możemy zdiagnozować wykonując rutynową cytologię – można uzyskać, aż do 99,9% wyleczeń.

Jak często należy wykonywać cytologię?

Kobiety do 29 roku życia powinny wykonywać cytologię raz na 3 lata. Kobiety między 30 a 65 rokiem życia co 3 do 5 lat, pacjentki po 65 roku życia powinny skonsultować częstotliwość wykonywania testów cytologicznych ze swoim ginekologiem.

Należy przy tym pamiętać, że wskazane powyżej interwały czasowe określają minimalną liczbę wykonanych badań w danym odstępie czasu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby cytologię wykonywać częściej, nawet raz w roku. Nie jest to badanie bardzo kosztowne, a może uratować życie.

Cytologia Grodzisk Mazowiecki

Cytologia jest jednym z podstawowych badań profilaktyki nowotworów ginekologicznych, jakie przeprowadzamy w prywatnej klinice MEDIKON. Badanie możemy przeprowadzić w dowolnym momencie podczas rutynowej wizyty kontrolnej w Gabinecie Ginekologicznym.

Od regularnego wykonywania cytologii zapraszamy przede wszystkim pacjentki z gmin Grodzisk Mazowiecki i Jaktorów. Obok badań przesiewowych zapewniamy kompleksową opiekę ginekologiczną i położniczą. Cytologię przeprowadzamy prywatnie bez skierowania.

Skontaktuj się z nami, zadaj pytanie, umów wizytę, zamów receptę