Spirometria w Grodzisku mazowieckim i Milanówku

Spirometria to badanie diagnostyczne w kierunku wykrywania chorób oraz ewentualnych zmian patologicznych w płucach. Badanie polega na sprawdzaniu objętości płuc, co pozwala zdiagnozować poważne choroby układu oddechowego i wdrożyć leczenie. Spirometrię wykorzystuje się przede wszystkim w diagnozowaniu astmy ora przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Badanie może zlecić także alergolog z uwagi na wpływ niektórych alergenów na funkcjonowanie głównych dróg oddechowych.

Przygotowanie od badania

Spirometria jest jednym z tych badań diagnostycznych, które nie wymagają specjalnego przygotowania. Zaleca się jednak, żeby:

  • przed badaniem zachować minimum czterogodzinną wstrzemięźliwość od papierosów i alkoholu,
  • nie jeść obfitych posiłków na dwie godziny przed samym badaniem,
  • powstrzymać się od wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych bezpośrednio przed spirometrią.

Dodatkowo zaleca się wybór luźnej i niekrępującej ruchów tułowia odzieży. W niektórych przypadkach może nastąpić również konieczność odstawienia niektórych leków przeciwastmatycznych, o czym pacjent  jest każdorazowo informowany podczas ustalania terminu badania.

Spirometria Grodzisk Mazowiecki

Badanie spirometryczne przeprowadzamy w prywatnej klinice MEDIKON. NZOZ MEDIKON świadczy kompleksowe usługi medyczne na rzecz pacjentów z gmin Grodzisk Mazowiecki i Jaktorów. Pacjentów rejestrujemy na badania wykonywane prywatnie.

Spirometria jest badaniem przeprowadzanym po wcześniejszej rejestracji. W celu ustalenia terminu badania zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego.

Skontaktuj się z nami, zadaj pytanie, umów wizytę, zamów receptę