KTG płodu

ktg płodu grodzisk mazowieckiKTG zalicza się do jednych z najważniejszych badań wykonywanych u kobiet w ciąży. Badanie KTG powszechnie nazywane KTG płodu składa się z dwóch elementów – kardiografii i tokografii. Kardiografia polega na ciągłej rejestracji czynności serca płodu, podczas gdy tokografia rejestruje czynność skurczową macicy.

Wskazania do badania KTG płodu

Badania KTG wykonuje się w sytuacji, kiedy istnieje podejrzenie tachykardii, arytmii lub bradykardii płodu. Jest to jedno z podstawowych badań u kobiet, u których stwierdzono zagrożenie ciąży, a także kobiet, których termin porodu już minął. Badanie KTG płodu przeprowadza się standardowo w ostatnich tygodniach ciąży oraz podczas porodu naturalnego. Rutynowe KTG przeprowadza ginekolog prowadzący ciążę, położna lub pielęgniarka.

KTG płodu Grodzisk Mazowiecki

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom przyszłych mam prywatna klinika MEDIKON przeprowadza badania KTG płodu. Badania przeprowadzamy w komfortowych warunkach nowocześnie wyposażonego gabinetu zabiegowego, gdzie przyszła mama może się zrelaksować i w sprzyjającym otoczeniu wsłuchiwać w bicie serca swojego dziecka. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, żeby podczas badania mamie towarzyszył przyszły tata.

Badania KTG płodu przeprowadzamy zarówno ze wskazania lekarskiego w przypadku podejrzeń nieprawidłowej pracy serca płodu lub zagrożenia ciąży, a także profilaktycznie w ostatnich tygodniach ciąży. Naszą ofertę kierujemy do pacjentek z gmin Grodzisk Mazowiecki i Jaktorów. Badanie przeprowadzamy prywatnie.