Pracownia RTG w Grodzisku mazowieckim i Milanówku

Pracownia RTG – Grodzisk Mazowiecki

Pracownia RTG działająca przy prywatnej klinice MEDIKON to nowoczesna i doskonale wyposażona pracownia diagnostyczna zatrudniająca wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny radiologii. Do korzystania z badań diagnostycznych w naszej pracowni zachęcamy przede wszystkim pacjentów z gmin Grodzisk Mazowiecki i Milanówek. Badania wykonujemy prywatnie, na zlecenie specjalistów współpracujących z kliniką medyczną MEDIKON.

Pacjentów zainteresowanych ofertą diagnostyczną naszej pracowni RTG zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z wykonywanymi badaniami.

Zdjęcia RTG

Za pomocą promieniowania rentgenowskiego można prześwietlić praktycznie każdą część ciała. To sprawia, że zdjęcia RTG są jedną z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych technik diagnostycznych w medycynie. W naszej pracowni wykonujemy zdjęcia RTG przy użyciu najnowocześniejszych aparatów rentgenowskich, co zapewnia bardzo wysoką czytelność zdjęcia oraz możliwość jego zapisu cyfrowego.

Pantomogram w Grodzisku Mazowieckim

Pantomogram to rodzaj zdjęcia rentgenowskiego wykorzystywany przez stomatologów i ortodontów. Zdjęcie panoramiczne uwzględnia zęby, szczękę, żuchwę oraz stawy skroniowo-żuchwowe, dzięki czemu pozwala na ocenę stanu wszystkich zębów, jak również przyzębia i kości szczęki. To nieodzowne narzędzie podczas planowania leczenia ortodontycznego i stomatologicznego.

Cefalometria 

Cefalometria to rodzaj badania obrazowego znajdujący zastosowanie przed wszystkim w ortodoncji. Służy do diagnozowania wad zgryzu, planowania leczenia ortodontycznego oraz monitorowania jego postępów.

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez NZOZ Medikon Dariusz Konecki na zdrowie ludzi i na środowisko

Aparaty rentgenowskie znajdujące się na terenie NZOZ Medikon posiadają decyzję zezwalającą na użytkowanie aparatu rentgenowskiego do celów medycznych, wydana przez Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. Pracownie rentgenowskie wykonane są zgodnie z zatwierdzonym projektem osłon stałych. Pomiary dozymetryczne rozkładu mocy dawki promieniowania jonizującego wokół aparatu potwierdzają, iż konstrukcja ścian, stopów, okien oraz drzwi wraz ze stałymi osłonami radiologicznymi, zabezpiecza osoby pracujące oraz ogół ludności przed nieplanowanym narażeniem na promieniowanie jonizujące.

W przeciągu ostatnich 12 miesięcy nie stwierdzono przekroczenia dawek granicznych określonych dla pracowników. Wszyscy pracujący w narażeniu na promieniowanie jonizujące zaszeregowani są do kategorii narażenia B.

Działalność NZOZ Medikon związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące nie ma negatywnego, przypadkowego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.

Skontaktuj się z nami, zadaj pytanie, umów wizytę, zamów receptę