Pracownia RTG – Grodzisk Mazowiecki

rtg grodzisk mazowieckiPracownia RTG działająca przy prywatnej klinice MEDIKON to nowoczesna i doskonale wyposażona pracownia diagnostyczna zatrudniająca wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny radiologii. Do korzystania z badań diagnostycznych w naszej pracowni zachęcamy przede wszystkim pacjentów z gmin Grodzisk Mazowiecki i Milanówek. Badania wykonujemy prywatnie, na zlecenie specjalistów współpracujących z kliniką medyczną MEDIKON. Opis wykonywanych u nas zdjęć RTG pacjenci otrzymują w terminie do 24 godzin.

Pacjentów zainteresowanych ofertą diagnostyczną naszej pracowni RTG zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z wykonywanymi badaniami.

Zdjęcia RTG

Za pomocą promieniowania rentgenowskiego można prześwietlić praktycznie każdą część ciała. To sprawia, że zdjęcia RTG są jedną z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych technik diagnostycznych w medycynie. W naszej pracowni wykonujemy zdjęcia RTG przy użyciu najnowocześniejszych aparatów rentgenowskich, co zapewnia bardzo wysoką czytelność zdjęcia oraz możliwość jego zapisu cyfrowego.

Pantomogram 

Pantomogram to rodzaj zdjęcia rentgenowskiego wykorzystywany przez stomatologów i ortodontów. Zdjęcie panoramiczne uwzględnia zęby, szczękę, żuchwę oraz stawy skroniowo-żuchwowe, dzięki czemu pozwala na ocenę stanu wszystkich zębów, jak również przyzębia i kości szczęki. To nieodzowne narzędzie podczas planowania leczenia ortodontycznego i stomatologicznego.

Cefalometria 

Cefalometria to rodzaj badania obrazowego znajdujący zastosowanie przed wszystkim w ortodoncji. Służy do diagnozowania wad zgryzu, planowania leczenia ortodontycznego oraz monitorowania jego postępów.