Poradnia laktacyjna

Poradnia laktacyjna - Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Brwinów, Jaktorów

Poradnia laktacyjna to miejsce, w którym młode mamy mogą uzyskać pomoc w przypadku problemów z karmieniem. Poradnia laktacyjna może przyjmować postać dedykowanego gabinetu w placówce medycznej. Jednak poradnictwo laktacyjne coraz częściej realizowane jest w ramach wizyt domowych. To forma najbardziej komfortowa i efektywna dla młodej mamy i maleństwa, ponieważ oboje mają szansę przetestować rady położnej w warunkach, w których na co dzień odbywa się karmienie.

Kiedy warto skorzystać z pomocy poradni laktacyjnej? Czy poród poprzez cesarskie cięcie stanowi przeciwwskazanie dla karmienia piersią?

Poradnictwo laktacyjne

Karmienie piersią to często duże wyzwanie dla mamy i dziecka. Może sprawiać ból lub dyskomfort u matki, natomiast noworodek może nieprawidłowo chwytać i ssać pierś, a poprzez to nie najadać się. To może skutkować licznymi pobudkami w nocy i prowadzić do przemęczenia tak mamy, jak i dziecka oraz problemów z prawidłowym przyrostem masy ciała noworodka.

Problemy w laktacji mogą prowadzić do stanów zapalnych i niechęci do wyboru dalszej drogi
karmienia piersią. Pomoc doświadczonej i empatycznej położnej jest tutaj nieoceniona i bardzo potrzebna. Zanim więc zdecydujesz się na rezygnację z karmienia piersią, skontaktuj się z naszą Poradnią Laktacyjną. Wykwalifikowana położna z pewnością będzie w stanie Wam pomóc, tym samym umożliwiając dalsze, bezproblemowe karmienie maleństwa w sposób naturalny i najbardziej korzystny dla dziecka.

Poradnia laktacyjna – Grodzisk Mazowiecki i okolica

Młode Mamy poszukujące wsparcia w zakresie karmienia piersią zachęcamy do skorzystania z poradnictwa laktacyjnego. Nasza położna mgr inż. Karolina Malinowska zapewnia fachowe wsparcie i pomoc na terenie Grodziska Mazowieckiego i okolicznych miejscowości, taki jak Brwinów, Jaktorów i Milanówek.

Poradnictwo laktacyjne realizujemy na miejscu w Klinice Medycznej MEDIKON oraz w ramach wizyt domowych. W celu umówienia konsultacji z położną prosimy o kontakt z Recepcją.